||
S

SØRHAUGGATEN 150 AS991 621 008

Udlejning
Aktieselskab
c/o EM1 Næringseiendom Petroleumsveien 6 4031 STAVANGER, Norge

SØRHAUGGATEN 150 AS

Lukket 9. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
16 år
- 3. sep. 2007 til 9. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
141.516
NOK
Samlet egenkapital 2022
7.555.725
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
141.516
Samlede aktiver
7.565.100
Samlet gæld
9.375
Samlet egenkapital
7.555.725

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
45.632
Driftsresultat
-45.632
Finansielle indtægter/omkostninger
227.062
Resultat før skat
181.430
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
39.914
Samlet årsresultat
141.516

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.799.423
Samlede omsætningsaktiver
765.677
Samlede aktiver
7.565.100
Kortfristet gæld
9.375
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
9.375
Indskudt kapital
6.298.347
Overført overskud
1.257.378
Samlet egenkapital
7.555.725
Samlet egenkapital og gæld
7.565.100

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt