||
A

ARENA MAT AS967 619 388

Udlejning
Aktieselskab
Midtvardhaugane 5 5314 KJERRGARDEN, Norge

ARENA MAT AS

Lukket 2. maj 2024, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

ARENA MAT AS KONKURSBO

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 12. mar. 1995 til 2. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
11.238.835
NOK
Årsresultat 2021
5.812.444
NOK
Samlet egenkapital 2021
-406.486
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 16. nov. 2023

Ejerandel

Aktier ejet af ARENA MAT AS

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
B
BIOLOGEN DRIFT AS
Ordinære aktier
5
0.02 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
11.238.835
Samlet årsresultat
5.812.444
Samlede aktiver
2.162.338
Samlet gæld
2.568.824
Samlet egenkapital
-406.486

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
11.238.835
Samlede driftsomkostninger
3.530.095
Driftsresultat
7.708.740
Finansielle indtægter/omkostninger
-251.074
Resultat før skat
7.457.666
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.645.222
Samlet årsresultat
5.812.444

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.438.633
Samlede omsætningsaktiver
723.704
Samlede aktiver
2.162.338
Kortfristet gæld
727.986
Langfristet gæld
1.840.838
Samlet gæld
2.568.824
Indskudt kapital
250.000
Overført overskud
-656.486
Samlet egenkapital
-406.486
Samlet egenkapital og gæld
2.162.338

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt