INDUSTRIEIENDOM NORD AS
Lukket 28. november 2023
KMC Properties
The preferred partner for industrial properties.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Links
Organisation
- Bestyrelsesformand
- LM
Liv Malvik1965
- Driftstid
- 6 år
- - 3. jan. 2017 til 28. nov. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Årsresultat 2022
- 80.045.947
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 119.343.766
- NOK
Sidst opdateret: 6. maj 2023
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
LM 1965 | Bestyrelsesformand | - |
OR | Bestyrelsesmedlem | - |
AA 1985 | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlet årsresultat | 80.045.947 |
Samlede aktiver | 224.806.576 |
Samlet gæld | 105.462.810 |
Samlet egenkapital | 119.343.766 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 153.724 |
Driftsresultat | -153.724 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 78.718.734 |
Resultat før skat | 78.565.010 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -1.480.937 |
Samlet årsresultat | 80.045.947 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 216.850.690 |
Samlede omsætningsaktiver | 7.955.886 |
Samlede aktiver | 224.806.576 |
Kortfristet gæld | 8.765.590 |
Langfristet gæld | 96.697.220 |
Samlet gæld | 105.462.810 |
Indskudt kapital | 39.297.819 |
Overført overskud | 80.045.947 |
Samlet egenkapital | 119.343.766 |
Samlet egenkapital og gæld | 224.806.576 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt