||
S

STORGATA 20-22 AS926 151 088

Udlejning
Aktieselskab
Haakon VIIs gate 8 4005 STAVANGER, Norge

STORGATA 20-22 AS

Lukket 13. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 10. dec. 2020 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
415.692
NOK
Årsresultat 2022
215.096
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.951.546
NOK
Sidst opdateret: 7. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
415.692
Samlet årsresultat
215.096
Samlede aktiver
2.151.281
Samlet gæld
199.735
Samlet egenkapital
1.951.546

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
415.692
Samlede driftsomkostninger
141.230
Driftsresultat
274.462
Finansielle indtægter/omkostninger
1.302
Resultat før skat
275.764
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
60.668
Samlet årsresultat
215.096

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.714.848
Samlede omsætningsaktiver
436.434
Samlede aktiver
2.151.281
Kortfristet gæld
199.735
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
199.735
Indskudt kapital
1.423.815
Overført overskud
527.731
Samlet egenkapital
1.951.546
Samlet egenkapital og gæld
2.151.281

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt