||
1

1BAA AS922 874 026

Udlejning
Aktieselskab
Fetveien 2242 1910 ENEBAKKNESET, Norge

1BAA AS

Lukket 2. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 12. jun. 2019 til 2. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
957.744
NOK
Årsresultat 2022
733.621
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.012.669
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
957.744
Samlet årsresultat
733.621
Samlede aktiver
1.266.347
Samlet gæld
253.678
Samlet egenkapital
1.012.669

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
957.744
Samlede driftsomkostninger
17.407
Driftsresultat
940.337
Finansielle indtægter/omkostninger
212
Resultat før skat
940.548
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
206.927
Samlet årsresultat
733.621

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.265.626
Samlede omsætningsaktiver
722
Samlede aktiver
1.266.347
Kortfristet gæld
47.715
Langfristet gæld
205.963
Samlet gæld
253.678
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
988.239
Samlet egenkapital
1.012.669
Samlet egenkapital og gæld
1.266.347

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt