||
E

ENETT AS952 510 126

Udlejning
Aktieselskab
Fossegrenda 22 7038 TRONDHEIM, Norge

ENETT AS

Lukket 12. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 12. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.617.962
NOK
Årsresultat 2022
824.374
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.175.275
NOK
Sidst opdateret: 25. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.617.962
Samlet årsresultat
824.374
Samlede aktiver
8.460.131
Samlet gæld
5.284.856
Samlet egenkapital
3.175.275

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.617.962
Samlede driftsomkostninger
381.073
Driftsresultat
1.236.889
Finansielle indtægter/omkostninger
-180.000
Resultat før skat
1.056.889
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
232.515
Samlet årsresultat
824.374

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.534.618
Samlede omsætningsaktiver
1.925.513
Samlede aktiver
8.460.131
Kortfristet gæld
5.034.479
Langfristet gæld
250.377
Samlet gæld
5.284.856
Indskudt kapital
975.400
Overført overskud
2.199.875
Samlet egenkapital
3.175.275
Samlet egenkapital og gæld
8.460.131

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt