RENT UTEMILJØ AS
Lukket 10. april 2024, InsolvensbehandlingRENT UTEMILJØ AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringvedlikeholdsvømmebassengertrainsbusserflytankertankvognersweepingsnow removaldisinfectionpest control
Organisation
- Adm. direktør
- Bestyrelsesformand
- TT
Thomas Tjelland1973
- Driftstid
- 6 år
- - 19. apr. 2018 til 10. apr. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 2.933.415
- NOK
- Årsresultat 2021
- -1.234.131
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -435.432
- NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
TT 1973 | Bestyrelsesformand | - |
SA 1970 | Bestyrelsesmedlem | - |
HÅ | Bestyrelsesmedlem | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 2.933.415 |
Samlet årsresultat | -1.234.131 |
Samlede aktiver | 829.269 |
Samlet gæld | 1.264.700 |
Samlet egenkapital | -435.432 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 2.933.415 |
Samlede driftsomkostninger | 4.162.946 |
Driftsresultat | -1.229.531 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -4.600 |
Resultat før skat | -1.234.131 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -1.234.131 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 262.261 |
Samlede omsætningsaktiver | 567.008 |
Samlede aktiver | 829.269 |
Kortfristet gæld | 1.264.700 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 1.264.700 |
Indskudt kapital | 24.430 |
Overført overskud | -459.862 |
Samlet egenkapital | -435.432 |
Samlet egenkapital og gæld | 829.269 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.29
Industrigruppe
Andre rengøringsaktiviteter
81.299
Industrigruppe
Andre rengøringsaktiviteter, der ikke er nævnt andetsteds