||
S

SALANGEN-NYHETER AS912 115 976

Udlejning
Aktieselskab
Strandveien 6 9350 SJØVEGAN, Norge

SALANGEN-NYHETER AS

Lukket 15. maj 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 24. jun. 2013 til 15. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
774.754
NOK
Årsresultat 2020
-377.316
NOK
Samlet egenkapital 2020
-2.272.745
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
774.754
Samlet årsresultat
-377.316
Samlede aktiver
4.034.485
Samlet gæld
6.307.231
Samlet egenkapital
-2.272.745

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
774.754
Samlede driftsomkostninger
1.036.035
Driftsresultat
-261.281
Finansielle indtægter/omkostninger
-180.444
Resultat før skat
-441.725
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-64.409
Samlet årsresultat
-377.316

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
3.730.545
Samlede omsætningsaktiver
303.940
Samlede aktiver
4.034.485
Kortfristet gæld
2.472.763
Langfristet gæld
3.834.468
Samlet gæld
6.307.231
Indskudt kapital
554.263
Overført overskud
-2.827.009
Samlet egenkapital
-2.272.745
Samlet egenkapital og gæld
4.034.485

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt