||
D

DRAMMEN EIENDOMSINVEST AS922 906 580

Udlejning
Aktieselskab
c/o Fearnley Business Management AS Grev Wedels plass 9 0151 OSLO, Norge

DRAMMEN EIENDOMSINVEST AS

Lukket 19. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 17. jun. 2019 til 19. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
2.097.024
NOK
Samlet egenkapital 2021
22.952.957
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
2.097.024
Samlede aktiver
100.582.143
Samlet gæld
77.629.186
Samlet egenkapital
22.952.957

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
141.594
Driftsresultat
-141.594
Finansielle indtægter/omkostninger
2.830.086
Resultat før skat
2.688.492
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
591.468
Samlet årsresultat
2.097.024

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
94.317.173
Samlede omsætningsaktiver
6.264.969
Samlede aktiver
100.582.143
Kortfristet gæld
2.829.186
Langfristet gæld
74.800.000
Samlet gæld
77.629.186
Indskudt kapital
22.900.000
Overført overskud
52.957
Samlet egenkapital
22.952.957
Samlet egenkapital og gæld
100.582.143

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt