||
K

KAISTAD AS996 353 966

Udlejning
Aktieselskab
Stoltenbergs gate 26 3110 TØNSBERG, Norge

KAISTAD AS

Lukket 22. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 29. dec. 2010 til 22. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2018
-342.595
NOK
Samlet egenkapital 2018
-255.123
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2018
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-342.595
Samlede aktiver
5.520.120
Samlet gæld
5.775.243
Samlet egenkapital
-255.123

R&T

År2018
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
5.432
Driftsresultat
-5.432
Finansielle indtægter/omkostninger
-694.911
Resultat før skat
-700.343
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-357.748
Samlet årsresultat
-342.595

Balanceoversigt

År2018
Samlede anlægsaktiver
3.376.837
Samlede omsætningsaktiver
2.143.284
Samlede aktiver
5.520.120
Kortfristet gæld
9.182
Langfristet gæld
5.766.061
Samlet gæld
5.775.243
Indskudt kapital
110.000
Overført overskud
-365.123
Samlet egenkapital
-255.123
Samlet egenkapital og gæld
5.520.120

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt