||
B

BØMMELØY HOTELL AS997 515 072

Udlejning
Aktieselskab
Strandgata 92 5528 HAUGESUND, Norge

BØMMELØY HOTELL AS

Lukket 2. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 27. okt. 2011 til 2. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
6.000.000
NOK
Årsresultat 2022
67.515
NOK
Samlet egenkapital 2022
781.263
NOK
Sidst opdateret: 21. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
6.000.000
Samlet årsresultat
67.515
Samlede aktiver
66.748.763
Samlet gæld
65.967.499
Samlet egenkapital
781.263

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
6.000.000
Samlede driftsomkostninger
2.737.626
Driftsresultat
3.262.374
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.443.039
Resultat før skat
819.335
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
751.820
Samlet årsresultat
67.515

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
66.238.822
Samlede omsætningsaktiver
509.941
Samlede aktiver
66.748.763
Kortfristet gæld
8.045.810
Langfristet gæld
57.921.689
Samlet gæld
65.967.499
Indskudt kapital
777.397
Overført overskud
3.866
Samlet egenkapital
781.263
Samlet egenkapital og gæld
66.748.763

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt