||
T

TELEMARK INVESTERING AS916 670 923

Udlejning
Aktieselskab
Dalsbygdvegen 221 3720 SKIEN, Norge

TELEMARK INVESTERING AS

Lukket 4. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 4. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-22.558
NOK
Samlet egenkapital 2022
56.785
NOK
Sidst opdateret: 17. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-22.558
Samlede aktiver
297.533
Samlet gæld
240.748
Samlet egenkapital
56.785

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
24.311
Driftsresultat
-24.311
Finansielle indtægter/omkostninger
1.753
Resultat før skat
-22.558
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-22.558

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
8.572
Samlede omsætningsaktiver
288.961
Samlede aktiver
297.533
Kortfristet gæld
240.748
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
240.748
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-43.215
Samlet egenkapital
56.785
Samlet egenkapital og gæld
297.533

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt