||
B

BERGEN SENTRUM HOLDING AS918 814 981

Udlejning
Aktieselskab
Strandgaten 87 5004 BERGEN, Norge

BERGEN SENTRUM HOLDING AS

Lukket 2. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 24. apr. 2017 til 2. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
1.008.409
NOK
Samlet egenkapital 2022
32.344.979
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
1.008.409
Samlede aktiver
36.404.382
Samlet gæld
4.059.403
Samlet egenkapital
32.344.979

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
59.901
Driftsresultat
-59.901
Finansielle indtægter/omkostninger
1.352.733
Resultat før skat
1.292.832
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
284.423
Samlet årsresultat
1.008.409

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
36.403.912
Samlede omsætningsaktiver
470
Samlede aktiver
36.404.382
Kortfristet gæld
4.059.403
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
4.059.403
Indskudt kapital
30.504.430
Overført overskud
1.840.549
Samlet egenkapital
32.344.979
Samlet egenkapital og gæld
36.404.382

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt