||
Ø

ØBL-EIENDOM AS990 013 276

Udlejning
Aktieselskab
Leirvikåsen 31 5179 GODVIK, Norge

ØBL-EIENDOM AS

Lukket 27. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 17. jul. 2006 til 27. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.667.436
NOK
Årsresultat 2022
1.358.143
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.012.070
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.667.436
Samlet årsresultat
1.358.143
Samlede aktiver
3.419.603
Samlet gæld
407.533
Samlet egenkapital
3.012.070

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.667.436
Samlede driftsomkostninger
268.487
Driftsresultat
1.398.948
Finansielle indtægter/omkostninger
4.248
Resultat før skat
1.403.196
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
45.053
Samlet årsresultat
1.358.143

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.579.236
Samlede omsætningsaktiver
1.840.367
Samlede aktiver
3.419.603
Kortfristet gæld
407.533
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
407.533
Indskudt kapital
501.000
Overført overskud
2.511.070
Samlet egenkapital
3.012.070
Samlet egenkapital og gæld
3.419.603

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt