||
F

FLORIDA EIENDOM HOLDING KOMPLEMENTAR AS993 187 739

Fast ejendom
Aktieselskab
C/o Colliers Asset Management AS Dronning Mauds gate 3 0250 OSLO, Norge

FLORIDA EIENDOM HOLDING KOMPLEMENTAR AS

Lukket 22. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
15 år
- 9. okt. 2008 til 22. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
1.606.196
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.154.060
NOK
Sidst opdateret: 27. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
1.606.196
Samlede aktiver
1.606.457
Samlet gæld
452.396
Samlet egenkapital
1.154.060

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
220.879
Driftsresultat
-220.879
Finansielle indtægter/omkostninger
1.827.075
Resultat før skat
1.606.196
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
1.606.196

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.606.457
Samlede omsætningsaktiver
0
Samlede aktiver
1.606.457
Kortfristet gæld
452.396
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
452.396
Indskudt kapital
201.880
Overført overskud
952.180
Samlet egenkapital
1.154.060
Samlet egenkapital og gæld
1.606.457

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom