||
J

JERNBANEGATA 5 AS997 820 304

Udlejning
Aktieselskab
Havnegata 16 4306 SANDNES, Norge

JERNBANEGATA 5 AS

Lukket 22. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 16. jan. 2012 til 22. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.550.491
NOK
Årsresultat 2021
177.268
NOK
Samlet egenkapital 2021
4.950.629
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.550.491
Samlet årsresultat
177.268
Samlede aktiver
16.304.120
Samlet gæld
11.353.492
Samlet egenkapital
4.950.629

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.550.491
Samlede driftsomkostninger
1.035.812
Driftsresultat
514.679
Finansielle indtægter/omkostninger
-287.412
Resultat før skat
227.267
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
49.999
Samlet årsresultat
177.268

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
12.385.326
Samlede omsætningsaktiver
3.918.794
Samlede aktiver
16.304.120
Kortfristet gæld
1.013.199
Langfristet gæld
10.340.292
Samlet gæld
11.353.492
Indskudt kapital
5.243.578
Overført overskud
-292.949
Samlet egenkapital
4.950.629
Samlet egenkapital og gæld
16.304.120

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt