||
R

RBG INVEST AS998 184 487

Udlejning
Aktieselskab
Vangjordet 63 1543 VESTBY, Norge

RBG INVEST AS

Lukket 27. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 29. mar. 2012 til 27. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.515.884
NOK
Årsresultat 2021
996.301
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.958.839
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.515.884
Samlet årsresultat
996.301
Samlede aktiver
4.206.010
Samlet gæld
2.247.171
Samlet egenkapital
1.958.839

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.515.884
Samlede driftsomkostninger
121.080
Driftsresultat
1.394.805
Finansielle indtægter/omkostninger
-117.497
Resultat før skat
1.277.308
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
281.007
Samlet årsresultat
996.301

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
4.206.010
Samlede aktiver
4.206.010
Kortfristet gæld
396.793
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
2.247.171
Indskudt kapital
97.440
Overført overskud
1.861.399
Samlet egenkapital
1.958.839
Samlet egenkapital og gæld
4.206.010

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt