||
H

HAVNEGATA 12 AS914 584 337

Udlejning
Aktieselskab
Klausjorda 34 9990 BÅTSFJORD, Norge

HAVNEGATA 12 AS

Lukket 18. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 8. dec. 2014 til 18. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
865.056
NOK
Årsresultat 2022
-9.437
NOK
Samlet egenkapital 2022
102.849
NOK
Sidst opdateret: 19. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
865.056
Samlet årsresultat
-9.437
Samlede aktiver
5.557.146
Samlet gæld
5.454.298
Samlet egenkapital
102.849

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
865.056
Samlede driftsomkostninger
648.609
Driftsresultat
216.447
Finansielle indtægter/omkostninger
-228.546
Resultat før skat
-12.099
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-2.662
Samlet årsresultat
-9.437

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.260.100
Samlede omsætningsaktiver
297.046
Samlede aktiver
5.557.146
Kortfristet gæld
39.346
Langfristet gæld
5.414.952
Samlet gæld
5.454.298
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
72.849
Samlet egenkapital
102.849
Samlet egenkapital og gæld
5.557.146

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt