||
H

HOLMEJORDET EIENDOM AS914 105 161

Udlejning
Aktieselskab
Holmejordetveien 34 3267 LARVIK, Norge

HOLMEJORDET EIENDOM AS

Lukket 27. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 3. sep. 2014 til 27. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
771.143
NOK
Årsresultat 2021
318.016
NOK
Samlet egenkapital 2021
5.011.015
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
771.143
Samlet årsresultat
318.016
Samlede aktiver
5.647.171
Samlet gæld
636.156
Samlet egenkapital
5.011.015

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
771.143
Samlede driftsomkostninger
363.431
Driftsresultat
407.712
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
407.712
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
89.696
Samlet årsresultat
318.016

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.519.625
Samlede omsætningsaktiver
127.547
Samlede aktiver
5.647.171
Kortfristet gæld
636.156
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
636.156
Indskudt kapital
5.010.852
Overført overskud
163
Samlet egenkapital
5.011.015
Samlet egenkapital og gæld
5.647.171

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt