||
K

KANOSA BYGG918 762 035

Køb og salg
Aktieselskab
Morvikbotn 165 5122 MORVIK, Norge

KANOSA BYGG

Lukket 4. januar 2025, Mangler obligatorisk revisor
Utvikling, bygging, salg av boliger og det som hører inn under dette.
Utvikling, bygging og salg av boliger.

Nøgleord

fast ejendomsalgutvikling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 27. mar. 2017 til 4. jan. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
45.208.788
NOK
Årsresultat 2021
-1.128.099
NOK
Samlet egenkapital 2021
-675.383
NOK
Sidst opdateret: 30. sep. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
45.208.788
Samlet årsresultat
-1.128.099
Samlede aktiver
30.298.220
Samlet gæld
30.973.604
Samlet egenkapital
-675.383

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
45.208.788
Samlede driftsomkostninger
46.389.135
Driftsresultat
-1.180.347
Finansielle indtægter/omkostninger
-40.176
Resultat før skat
-1.220.523
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-92.424
Samlet årsresultat
-1.128.099

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
30.298.220
Samlede aktiver
30.298.220
Kortfristet gæld
9.310.921
Langfristet gæld
21.662.683
Samlet gæld
30.973.604
Indskudt kapital
152.541
Overført overskud
-827.924
Samlet egenkapital
-675.383
Samlet egenkapital og gæld
30.298.220

Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt