||
B

BRYN BUTIKKEIENDOM AS919 651 695

Udlejning
Aktieselskab
Lade alle 40 7041 TRONDHEIM, Norge

BRYN BUTIKKEIENDOM AS

Lukket 18. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 4. okt. 2017 til 18. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
331.875
NOK
Årsresultat 2022
-2.998.858
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.764.049
NOK
Sidst opdateret: 31. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
331.875
Samlet årsresultat
-2.998.858
Samlede aktiver
24.141.216
Samlet gæld
21.377.167
Samlet egenkapital
2.764.049

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
331.875
Samlede driftsomkostninger
3.427.908
Driftsresultat
-3.096.033
Finansielle indtægter/omkostninger
-748.657
Resultat før skat
-3.844.690
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-845.832
Samlet årsresultat
-2.998.858

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
17.941.216
Samlede omsætningsaktiver
6.200.000
Samlede aktiver
24.141.216
Kortfristet gæld
21.377.167
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
21.377.167
Indskudt kapital
2.764.049
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
2.764.049
Samlet egenkapital og gæld
24.141.216

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt