||
J

JB EIENDOM AS819 077 002

Udlejning
Aktieselskab
Tungarden 50 4270 ÅKREHAMN, Norge

JB EIENDOM AS

Lukket 8. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 4. jul. 2017 til 8. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
179.500
NOK
Årsresultat 2022
32.195
NOK
Samlet egenkapital 2022
362.301
NOK
Sidst opdateret: 19. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
179.500
Samlet årsresultat
32.195
Samlede aktiver
2.403.956
Samlet gæld
2.041.655
Samlet egenkapital
362.301

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
179.500
Samlede driftsomkostninger
56.720
Driftsresultat
122.780
Finansielle indtægter/omkostninger
-90.585
Resultat før skat
32.195
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
32.195

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.302.376
Samlede omsætningsaktiver
101.580
Samlede aktiver
2.403.956
Kortfristet gæld
25.844
Langfristet gæld
2.015.811
Samlet gæld
2.041.655
Indskudt kapital
500.000
Overført overskud
-137.699
Samlet egenkapital
362.301
Samlet egenkapital og gæld
2.403.956

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt