||
S

STAUT EIENDOM AS826 042 842

Udlejning
Aktieselskab
Askeladdveien 2 1445 DRØBAK, Norge

STAUT EIENDOM AS

Lukket 25. september 2024, Frivillig likvidation
Investering i aksjer, andre verdipapirer og fast eiendom i tillegg til annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 7. dec. 2020 til 25. sep. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
-9.490
NOK
Samlet egenkapital 2023
-1.799
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-9.490
-7.726
Samlede aktiver
0
7.691
Samlet gæld
1.799
0
Samlet egenkapital
-1.799
7.691

R&T

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
9.490
7.726
Driftsresultat
-9.490
-7.726
Finansielle indtægter/omkostninger
0
0
Resultat før skat
-9.490
-7.726
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
Samlet årsresultat
-9.490
-7.726

Balanceoversigt

År20232022
Samlede anlægsaktiver
0
0
Samlede omsætningsaktiver
0
7.691
Samlede aktiver
0
7.691
Kortfristet gæld
1.799
0
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
1.799
0
Indskudt kapital
21.000
21.000
Overført overskud
-22.799
-13.309
Samlet egenkapital
-1.799
7.691
Samlet egenkapital og gæld
0
7.691

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt