NORDIC FACILITY MANAGEMENT AS
I drift
Renhold av lokaler o.l. og annet som naturlig faller sammen med dette,
vaktmestertjenester, gartnertjenester og andre liknende tjenester
relatert til park- og hagehold. Selskapet skal delta i andre
selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på
annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Vaktmestertjenester.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- Bestyrelsesformand
- AK
- År siden stiftelse
- 5 år
- siden 5. jul. 2021
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 14
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 300
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 1
- person
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2024
- 177.240
- NOK
- Årsresultat 2024
- 99.625
- NOK
- Samlet egenkapital 2024
- 121.541
- NOK
Sidst opdateret: 7. mar. 2026
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AK | Bestyrelsesformand | 100 % direkte |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
AK | Bestyrelsesformand | 100 % direkte |
Sidst opdateret: 4. mar. 2026
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
AK | A-aktier | 300 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 177.240 | 0 | 0 |
Samlet årsresultat | 99.625 | 0 | 0 |
Samlede aktiver | 184.646 | 0 | 0 |
Samlet gæld | 63.105 | 0 | 0 |
Samlet egenkapital | 121.541 | 0 | 30.000 |
R&T
| År | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 177.240 | 0 | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 49.515 | 0 | 0 |
Driftsresultat | 127.725 | 0 | 0 |
Finansielle indtægter/omkostninger | 0 | 0 | 0 |
Resultat før skat | 127.725 | 0 | 0 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 28.100 | 0 | 0 |
Samlet årsresultat | 99.625 | 0 | 0 |
Balanceoversigt
| År | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 21.915 | 0 | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 162.731 | 0 | 0 |
Samlede aktiver | 184.646 | 0 | 0 |
Kortfristet gæld | 63.105 | 0 | 0 |
Langfristet gæld | 0 | 0 | 0 |
Samlet gæld | 63.105 | 0 | 0 |
Indskudt kapital | 30.000 | 0 | 30.000 |
Overført overskud | 91.541 | 0 | 0 |
Samlet egenkapital | 121.541 | 0 | 30.000 |
Samlet egenkapital og gæld | 184.646 | 0 | 30.000 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger