||
Q

QUASAR SERVICES NORWAY AS989 033 107

Fast ejendom
Aktieselskab
Nesmoveien 1 3514 HØNEFOSS, Norge

QUASAR SERVICES NORWAY AS

Lukket 2. november 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 3. jan. 2006 til 2. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
18.280.869
NOK
Årsresultat 2020
10.170.937
NOK
Samlet egenkapital 2020
2.928.470
NOK
Sidst opdateret: 19. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
18.280.869
Samlet årsresultat
10.170.937
Samlede aktiver
13.529.966
Samlet gæld
10.601.496
Samlet egenkapital
2.928.470

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
18.280.869
Samlede driftsomkostninger
7.241.297
Driftsresultat
11.039.572
Finansielle indtægter/omkostninger
9.032
Resultat før skat
11.048.604
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
877.667
Samlet årsresultat
10.170.937

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
4.399.630
Samlede omsætningsaktiver
9.130.336
Samlede aktiver
13.529.966
Kortfristet gæld
2.712.674
Langfristet gæld
7.888.822
Samlet gæld
10.601.496
Indskudt kapital
100.001
Overført overskud
2.828.469
Samlet egenkapital
2.928.470
Samlet egenkapital og gæld
13.529.966

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom