||
M

MØLLENBERG INVEST AS911 989 921

Udlejning
Aktieselskab
Gammel-lina 32C 7028 TRONDHEIM, Norge

MØLLENBERG INVEST AS

Lukket 11. maj 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 27. maj 2013 til 11. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
841.288
NOK
Årsresultat 2021
185.820
NOK
Samlet egenkapital 2021
176.263
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
841.288
Samlet årsresultat
185.820
Samlede aktiver
389.372
Samlet gæld
213.109
Samlet egenkapital
176.263

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
841.288
Samlede driftsomkostninger
597.086
Driftsresultat
244.202
Finansielle indtægter/omkostninger
-4.714
Resultat før skat
239.488
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
53.668
Samlet årsresultat
185.820

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
720
Samlede omsætningsaktiver
388.652
Samlede aktiver
389.372
Kortfristet gæld
213.109
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
213.109
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
146.263
Samlet egenkapital
176.263
Samlet egenkapital og gæld
389.372

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt