||
E

EGGESBØNES EIENDOM AS929 112 636

Udlejning
Aktieselskab
Sjukenesstranda 100 6037 EIDSNES, Norge

EGGESBØNES EIENDOM AS

Lukket 16. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 16. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.395.270
NOK
Årsresultat 2022
509.189
NOK
Samlet egenkapital 2022
5.328.979
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.395.270
Samlet årsresultat
509.189
Samlede aktiver
9.774.608
Samlet gæld
4.445.629
Samlet egenkapital
5.328.979

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.395.270
Samlede driftsomkostninger
648.025
Driftsresultat
747.245
Finansielle indtægter/omkostninger
-94.438
Resultat før skat
652.807
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
143.618
Samlet årsresultat
509.189

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.448.980
Samlede omsætningsaktiver
325.628
Samlede aktiver
9.774.608
Kortfristet gæld
245.629
Langfristet gæld
4.200.000
Samlet gæld
4.445.629
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
5.228.979
Samlet egenkapital
5.328.979
Samlet egenkapital og gæld
9.774.608

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt