||
S

SØVIK HOLDING AS925 747 696

Udlejning
Aktieselskab
Søvikneset 122 5251 SØREIDGREND, Norge

SØVIK HOLDING AS

Lukket 14. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 6. okt. 2020 til 14. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-16.496
NOK
Samlet egenkapital 2022
8.721
NOK
Sidst opdateret: 11. okt. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
-16.496
-374
Samlede aktiver
29.391
25.218
Samlet gæld
20.669
0
Samlet egenkapital
8.721
25.218

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
21.149
480
Driftsresultat
-21.149
-480
Finansielle indtægter/omkostninger
0
0
Resultat før skat
-21.149
-480
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-4.653
-106
Samlet årsresultat
-16.496
-374

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
6.002
1.349
Samlede omsætningsaktiver
23.389
23.869
Samlede aktiver
29.391
25.218
Kortfristet gæld
20.669
0
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
20.669
0
Indskudt kapital
30.000
30.000
Overført overskud
-21.279
-4.783
Samlet egenkapital
8.721
25.218
Samlet egenkapital og gæld
29.391
25.218

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt