||
A

ANEVEGEN 9 MOLDE AS917 428 417

Fast ejendom
Aktieselskab
Anevegen 9 6410 MOLDE, Norge

ANEVEGEN 9 MOLDE AS

Lukket 15. juli 2024

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 6. jul. 2016 til 15. jul. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
102.000
NOK
Årsresultat 2021
69.810
NOK
Samlet egenkapital 2021
295.695
NOK
Sidst opdateret: 22. maj 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
102.000
Samlet årsresultat
69.810
Samlede aktiver
315.385
Samlet gæld
19.690
Samlet egenkapital
295.695

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
102.000
Samlede driftsomkostninger
12.500
Driftsresultat
89.500
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
89.500
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
19.690
Samlet årsresultat
69.810

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
21.000
Samlede omsætningsaktiver
294.385
Samlede aktiver
315.385
Kortfristet gæld
19.690
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
19.690
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
265.695
Samlet egenkapital
295.695
Samlet egenkapital og gæld
315.385

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom