JBA GRUPPEN HOLDING AS
Lukket 26. november 2024, Mangler obligatorisk revisorJBA GRUPPEN HOLDING AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Kjøp og salg av aksjer og andre verdipapirer, investering, utvikling
og drift av fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse, herunder
å delta i andre selskaper med liknende virksomhet.
Kjøp og salg av eiendom, investering, utvikling og drift av fast
eiendom, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre
selskaper med liknende virksomhet.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Adm. direktør
- MT
May Tone Helle1990
- Bestyrelsesformand
- MT
May Tone Helle1990
- Driftstid
- 3 år
- - 15. mar. 2021 til 26. nov. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 844.723
- NOK
- Årsresultat 2021
- 227.877
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- 252.307
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MT 1990 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MT 1990 | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 22. jul. 2024
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 844.723 |
Samlet årsresultat | 227.877 |
Samlede aktiver | 3.700.624 |
Samlet gæld | 3.448.317 |
Samlet egenkapital | 252.307 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 844.723 |
Samlede driftsomkostninger | 526.328 |
Driftsresultat | 318.395 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -27.816 |
Resultat før skat | 290.579 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 62.702 |
Samlet årsresultat | 227.877 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 3.537.129 |
Samlede omsætningsaktiver | 163.495 |
Samlede aktiver | 3.700.624 |
Kortfristet gæld | 183.345 |
Langfristet gæld | 3.264.972 |
Samlet gæld | 3.448.317 |
Indskudt kapital | 24.430 |
Overført overskud | 227.877 |
Samlet egenkapital | 252.307 |
Samlet egenkapital og gæld | 3.700.624 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt