||
P

PETTERS EIENDOM AS980 392 546

Udlejning
Aktieselskab
Melvik 9419 SØRVIK, Norge

PETTERS EIENDOM AS

Lukket 14. marts 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
25 år
- 16. jan. 1999 til 14. mar. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
885.000
NOK
Årsresultat 2020
120.693
NOK
Samlet egenkapital 2020
2.670.597
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
885.000
Samlet årsresultat
120.693
Samlede aktiver
8.428.132
Samlet gæld
5.757.534
Samlet egenkapital
2.670.597

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
885.000
Samlede driftsomkostninger
473.343
Driftsresultat
411.657
Finansielle indtægter/omkostninger
-256.923
Resultat før skat
154.734
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
34.041
Samlet årsresultat
120.693

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
8.301.540
Samlede omsætningsaktiver
126.592
Samlede aktiver
8.428.132
Kortfristet gæld
120.393
Langfristet gæld
5.637.141
Samlet gæld
5.757.534
Indskudt kapital
1.070.000
Overført overskud
1.600.597
Samlet egenkapital
2.670.597
Samlet egenkapital og gæld
8.428.132

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt