REFSTADVEIEN BOLIG AS
Lukket 4. oktober 2024, Frivillig likvidation
Investering, drift og utvikling av fast eiendom, samt annen virksomhet
som hermed står i forbindelse.
Nøgleord
fast ejendomsalgutvikling
Organisation
- Bestyrelsesformand
- PM
- Driftstid
- 2 år
- - 8. dec. 2022 til 4. okt. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Årsresultat 2023
- -55.312
- NOK
- Samlet egenkapital 2023
- 2.259.905
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
PM | Bestyrelsesformand | - |
AB 1960 | Kontaktperson | - |
PA | Bestyrelsesmedlem | - |
BK 1984 | Bestyrelsesmedlem | - |
Sidst opdateret: 16. sep. 2024
Resumé
| År | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 | 0 |
Samlet årsresultat | -55.312 | 0 |
Samlede aktiver | 7.590.520 | 7.510.282 |
Samlet gæld | 5.330.616 | 5.195.065 |
Samlet egenkapital | 2.259.905 | 2.315.217 |
R&T
| År | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 66.380 | 0 |
Driftsresultat | -66.380 | 0 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -4.533 | 0 |
Resultat før skat | -70.913 | 0 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -15.601 | 0 |
Samlet årsresultat | -55.312 | 0 |
Balanceoversigt
| År | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 7.510.282 | 7.510.282 |
Samlede omsætningsaktiver | 80.238 | 0 |
Samlede aktiver | 7.590.520 | 7.510.282 |
Kortfristet gæld | 55.312 | 0 |
Langfristet gæld | 5.275.304 | 5.195.065 |
Samlet gæld | 5.330.616 | 5.195.065 |
Indskudt kapital | 2.315.217 | 2.315.217 |
Overført overskud | -55.312 | 0 |
Samlet egenkapital | 2.259.905 | 2.315.217 |
Samlet egenkapital og gæld | 7.590.520 | 7.510.282 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt