||
F

FAUNA BYGG AS916 126 255

Fast ejendom
Aktieselskab
Brattenga 10 2353 STAVSJØ, Norge

FAUNA BYGG AS

Lukket 1. september 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 3. nov. 2015 til 1. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.301.859
NOK
Årsresultat 2022
163.226
NOK
Samlet egenkapital 2022
17.409
NOK
Sidst opdateret: 30. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.301.859
Samlet årsresultat
163.226
Samlede aktiver
319.818
Samlet gæld
302.409
Samlet egenkapital
17.409

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.301.859
Samlede driftsomkostninger
1.111.013
Driftsresultat
190.845
Finansielle indtægter/omkostninger
-27.619
Resultat før skat
163.226
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
163.226

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
74.243
Samlede omsætningsaktiver
245.575
Samlede aktiver
319.818
Kortfristet gæld
302.409
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
302.409
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-12.591
Samlet egenkapital
17.409
Samlet egenkapital og gæld
319.818

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom