||
F

FALBESGATE 18 AS830 276 742

Udlejning
Aktieselskab
c/o Amesto AccountHouse Sør AS Sankt Halvards gate 2B 3015 DRAMMEN, Norge

FALBESGATE 18 AS

Lukket 29. november 2024, Frivillig likvidation
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som står i forbindelse med dette.
Investering i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 21. nov. 2022 til 29. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
3.051.245
NOK
Årsresultat 2023
-1.348.558
NOK
Samlet egenkapital 2023
3.481.212
NOK
Sidst opdateret: 4. okt. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.051.245
Samlet årsresultat
-1.348.558
Samlede aktiver
30.412.461
Samlet gæld
26.931.249
Samlet egenkapital
3.481.212

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.051.245
Samlede driftsomkostninger
3.398.558
Driftsresultat
-347.313
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.383.041
Resultat før skat
-1.730.354
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-381.796
Samlet årsresultat
-1.348.558

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
28.492.540
Samlede omsætningsaktiver
1.919.921
Samlede aktiver
30.412.461
Kortfristet gæld
389.507
Langfristet gæld
26.541.742
Samlet gæld
26.931.249
Indskudt kapital
4.164.203
Overført overskud
-682.991
Samlet egenkapital
3.481.212
Samlet egenkapital og gæld
30.412.461

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt