||
G

GJØMLEÅSEN 1 AS920 655 068

Udlejning
Aktieselskab
Lunderingen 14 3941 PORSGRUNN, Norge

GJØMLEÅSEN 1 AS

Lukket 25. maj 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 23. mar. 2018 til 25. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
340.500
NOK
Årsresultat 2020
-58.107
NOK
Samlet egenkapital 2020
-38.597
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
FratrådtBestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
340.500
Samlet årsresultat
-58.107
Samlede aktiver
4.527.781
Samlet gæld
4.566.378
Samlet egenkapital
-38.597

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
340.500
Samlede driftsomkostninger
207.427
Driftsresultat
133.073
Finansielle indtægter/omkostninger
-191.181
Resultat før skat
-58.107
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-58.107

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
4.517.800
Samlede omsætningsaktiver
9.981
Samlede aktiver
4.527.781
Kortfristet gæld
614.902
Langfristet gæld
3.951.476
Samlet gæld
4.566.378
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-68.597
Samlet egenkapital
-38.597
Samlet egenkapital og gæld
4.527.781

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt