||
N

NEDRE FAGERÅSEN 15 BORETTSLAG920 193 900

Fælleseje
Boligselskab
Ranheimgata 3 8622 MO I RANA, Norge

NEDRE FAGERÅSEN 15 BORETTSLAG

Lukket 27. december 2023, Frivillig likvidation

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 4. jan. 2018 til 27. dec. 2023
Type
Boligselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
166.186
NOK
Årsresultat 2022
93.113
NOK
Samlet egenkapital 2022
413.788
NOK
Sidst opdateret: 6. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
166.186
Samlet årsresultat
93.113
Samlede aktiver
513.797
Samlet gæld
100.009
Samlet egenkapital
413.788

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
166.186
Samlede driftsomkostninger
56.697
Driftsresultat
109.489
Finansielle indtægter/omkostninger
-16.375
Resultat før skat
93.114
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1
Samlet årsresultat
93.113

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
423.195
Samlede omsætningsaktiver
90.602
Samlede aktiver
513.797
Kortfristet gæld
9
Langfristet gæld
100.000
Samlet gæld
100.009
Indskudt kapital
50.000
Overført overskud
363.788
Samlet egenkapital
413.788
Samlet egenkapital og gæld
513.797

Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.201
Industrigruppe
Almennyttige boligselskaber