||
M

MARO EIENDOM AS965 975 845

Udlejning
Aktieselskab
Fjordgata 21 7010 TRONDHEIM, Norge

MARO EIENDOM AS

Lukket 18. oktober 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
RK
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 18. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
7.995.783
NOK
Årsresultat 2022
6.049.183
NOK
Samlet egenkapital 2022
9.618.562
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
7.995.783
Samlet årsresultat
6.049.183
Samlede aktiver
12.589.457
Samlet gæld
2.970.895
Samlet egenkapital
9.618.562

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
7.995.783
Samlede driftsomkostninger
306.363
Driftsresultat
7.689.420
Finansielle indtægter/omkostninger
65.932
Resultat før skat
7.755.352
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.706.169
Samlet årsresultat
6.049.183

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
12.589.457
Samlede aktiver
12.589.457
Kortfristet gæld
1.408.012
Langfristet gæld
1.562.883
Samlet gæld
2.970.895
Indskudt kapital
2.101.487
Overført overskud
7.517.075
Samlet egenkapital
9.618.562
Samlet egenkapital og gæld
12.589.457

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt