||
B

BOKOLLEKTIVET AS930 745 847

Udlejning
Aktieselskab
Digerudvegen 8 2208 KONGSVINGER, Norge

BOKOLLEKTIVET AS

Lukket 4. december 2024
Etablere bokollektiv, forvalte, eie og selge fast eiendom og hva hermed står i forbindelse, samt deltakelse i andre selskaper, og annet som naturlig faller sammen med dette.
Utleie av egen eller leid fast eiendom, og salg egen eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 31. jan. 2023 til 4. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
255.576
NOK
Årsresultat 2023
-915.960
NOK
Samlet egenkapital 2023
-891.530
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 4. jul. 2024

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
255.576
Samlet årsresultat
-915.960
Samlede aktiver
6.340.968
Samlet gæld
7.232.498
Samlet egenkapital
-891.530

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
255.576
Samlede driftsomkostninger
899.823
Driftsresultat
-644.247
Finansielle indtægter/omkostninger
-271.713
Resultat før skat
-915.960
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-915.960

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
6.298.519
Samlede omsætningsaktiver
42.449
Samlede aktiver
6.340.968
Kortfristet gæld
1.932.498
Langfristet gæld
5.300.000
Samlet gæld
7.232.498
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-915.960
Samlet egenkapital
-891.530
Samlet egenkapital og gæld
6.340.968

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt