||
B

BLOMSTERSTUA EIENDOM AS983 461 417

Udlejning
Aktieselskab
Karsevegen 1D 4104 JØRPELAND, Norge

BLOMSTERSTUA EIENDOM AS

Lukket 15. maj 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
23 år
- 3. jul. 2001 til 15. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
291.894
NOK
Årsresultat 2022
15.482
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.134.842
NOK
Sidst opdateret: 6. mar. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
291.894
Samlet årsresultat
15.482
Samlede aktiver
1.494.094
Samlet gæld
359.251
Samlet egenkapital
1.134.842

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
291.894
Samlede driftsomkostninger
264.025
Driftsresultat
27.869
Finansielle indtægter/omkostninger
-8.021
Resultat før skat
19.848
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
4.366
Samlet årsresultat
15.482

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.079.113
Samlede omsætningsaktiver
414.981
Samlede aktiver
1.494.094
Kortfristet gæld
248.964
Langfristet gæld
110.287
Samlet gæld
359.251
Indskudt kapital
991.230
Overført overskud
143.612
Samlet egenkapital
1.134.842
Samlet egenkapital og gæld
1.494.094

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt