||
E

ELVEGATA NÆRING AS830 503 382

Udlejning
Aktieselskab
Markens gate 30 4611 KRISTIANSAND S, Norge

ELVEGATA NÆRING AS

Lukket 8. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 19. dec. 2022 til 8. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.061.125
NOK
Årsresultat 2022
312.772
NOK
Samlet egenkapital 2022
25.648.608
NOK
Sidst opdateret: 21. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.061.125
Samlet årsresultat
312.772
Samlede aktiver
64.362.216
Samlet gæld
38.713.608
Samlet egenkapital
25.648.608

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.061.125
Samlede driftsomkostninger
-1.049.976
Driftsresultat
2.111.101
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
2.111.101
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.798.329
Samlet årsresultat
312.772

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
64.362.216
Samlede omsætningsaktiver
0
Samlede aktiver
64.362.216
Kortfristet gæld
30.516.993
Langfristet gæld
8.196.615
Samlet gæld
38.713.608
Indskudt kapital
1.346.891
Overført overskud
24.301.717
Samlet egenkapital
25.648.608
Samlet egenkapital og gæld
64.362.216

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt