||
N

NORDIQUS BARNEHAGELEK AS930 036 625

Udlejning
Aktieselskab
c/o SBB Samfunnsbygg AS Tordenskiolds gate 10 0160 OSLO, Norge

NORDIQUS BARNEHAGELEK AS

Lukket 18. september 2024
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 15. okt. 2022 til 18. sep. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
10.184.328
NOK
Årsresultat 2023
4.576.399
NOK
Samlet egenkapital 2023
2.899.442
NOK
Sidst opdateret: 16. sep. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 8. apr. 2024

Resumé

År20232022
Samlede driftsindtægter
10.184.328
0
Samlet årsresultat
4.576.399
0
Samlede aktiver
164.161.007
158.288.745
Samlet gæld
161.261.565
156.864.828
Samlet egenkapital
2.899.442
1.423.917

R&T

År20232022
Samlede driftsindtægter
10.184.328
0
Samlede driftsomkostninger
2.117.473
0
Driftsresultat
8.066.855
0
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.199.677
0
Resultat før skat
5.867.178
0
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.290.779
0
Samlet årsresultat
4.576.399
0

Balanceoversigt

År20232022
Samlede anlægsaktiver
154.725.669
156.501.672
Samlede omsætningsaktiver
9.435.338
1.787.073
Samlede aktiver
164.161.007
158.288.745
Kortfristet gæld
6.779.246
144.214.587
Langfristet gæld
154.482.319
12.650.241
Samlet gæld
161.261.565
156.864.828
Indskudt kapital
1.423.917
1.423.917
Overført overskud
1.475.525
0
Samlet egenkapital
2.899.442
1.423.917
Samlet egenkapital og gæld
164.161.007
158.288.745

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt