||
L

LØTVEDT EIENDOM AS978 666 744

Udlejning
Aktieselskab
Stalsbergveien 5 3128 NØTTERØY, Norge

LØTVEDT EIENDOM AS

Lukket 6. december 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Driftstid
26 år
- 2. jul. 1997 til 6. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
106.771
NOK
Årsresultat 2021
-1.003.948
NOK
Samlet egenkapital 2021
-206.261
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
106.771
Samlet årsresultat
-1.003.948
Samlede aktiver
6.008.253
Samlet gæld
6.214.514
Samlet egenkapital
-206.261

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
106.771
Samlede driftsomkostninger
852.558
Driftsresultat
-745.787
Finansielle indtægter/omkostninger
-258.161
Resultat før skat
-1.003.948
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-1.003.948

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.763.767
Samlede omsætningsaktiver
244.487
Samlede aktiver
6.008.253
Kortfristet gæld
1.871.360
Langfristet gæld
4.343.154
Samlet gæld
6.214.514
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-306.261
Samlet egenkapital
-206.261
Samlet egenkapital og gæld
6.008.253

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt