||
H

HELGELAND EIENDOMSSELSKAP AS977 315 050

Udlejning
Aktieselskab
Myrbakken 1 8661 MOSJØEN, Norge

HELGELAND EIENDOMSSELSKAP AS

Lukket 12. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
26 år
- 13. mar. 1997 til 12. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
5.972.174
NOK
Årsresultat 2022
4.199.760
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.740.539
NOK
Sidst opdateret: 21. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
5.972.174
Samlet årsresultat
4.199.760
Samlede aktiver
6.012.594
Samlet gæld
3.272.055
Samlet egenkapital
2.740.539

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
5.972.174
Samlede driftsomkostninger
651.357
Driftsresultat
5.320.817
Finansielle indtægter/omkostninger
63.490
Resultat før skat
5.384.307
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.184.547
Samlet årsresultat
4.199.760

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
159.443
Samlede omsætningsaktiver
5.853.151
Samlede aktiver
6.012.594
Kortfristet gæld
3.272.055
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
3.272.055
Indskudt kapital
115.000
Overført overskud
2.625.539
Samlet egenkapital
2.740.539
Samlet egenkapital og gæld
6.012.594

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt