||
S

SANORA AS926 858 866

Udlejning
Aktieselskab
Stenersgata 2A 0184 OSLO, Norge

SANORA AS

Lukket 3. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 24. mar. 2021 til 3. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
706.850
NOK
Årsresultat 2022
-1.319.857
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.289.857
NOK
Sidst opdateret: 19. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
706.850
Samlet årsresultat
-1.319.857
Samlede aktiver
226.494
Samlet gæld
1.516.351
Samlet egenkapital
-1.289.857

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
706.850
Samlede driftsomkostninger
1.912.202
Driftsresultat
-1.205.352
Finansielle indtægter/omkostninger
-114.505
Resultat før skat
-1.319.857
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-1.319.857

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
52.350
Samlede omsætningsaktiver
174.144
Samlede aktiver
226.494
Kortfristet gæld
1.016.351
Langfristet gæld
500.000
Samlet gæld
1.516.351
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-1.319.857
Samlet egenkapital
-1.289.857
Samlet egenkapital og gæld
226.494

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt