||
B

BORGEN EIENDOM ANDENES AS998 750 849

Udlejning
Aktieselskab
Storgata 37 8480 ANDENES, Norge

BORGEN EIENDOM ANDENES AS

Lukket 2. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 25. aug. 2012 til 2. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
345.600
NOK
Årsresultat 2022
102.483
NOK
Samlet egenkapital 2022
175.367
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
345.600
Samlet årsresultat
102.483
Samlede aktiver
1.240.893
Samlet gæld
1.065.525
Samlet egenkapital
175.367

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
345.600
Samlede driftsomkostninger
177.475
Driftsresultat
168.125
Finansielle indtægter/omkostninger
-36.732
Resultat før skat
131.393
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
28.910
Samlet årsresultat
102.483

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.101.555
Samlede omsætningsaktiver
139.337
Samlede aktiver
1.240.893
Kortfristet gæld
129.847
Langfristet gæld
935.678
Samlet gæld
1.065.525
Indskudt kapital
70.000
Overført overskud
105.367
Samlet egenkapital
175.367
Samlet egenkapital og gæld
1.240.893

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt