EXPRESS CLEAN&SERVICE AS
Lukket 15. juni 2023, InsolvensbehandlingEXPRESS CLEAN&SERVICE AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- RY
Rashid Yougil1973
- Bestyrelsesformand
- RY
Rashid Yougil1973
- Driftstid
- 8 år
- - 29. jan. 2015 til 15. jun. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 793.231
- NOK
- Årsresultat 2021
- -185.345
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -126.327
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
RY 1973 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
RY 1973 | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 793.231 |
Samlet årsresultat | -185.345 |
Samlede aktiver | 298.391 |
Samlet gæld | 424.718 |
Samlet egenkapital | -126.327 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 793.231 |
Samlede driftsomkostninger | 1.041.022 |
Driftsresultat | -247.791 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -10.855 |
Resultat før skat | -258.646 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -73.301 |
Samlet årsresultat | -185.345 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 199.333 |
Samlede omsætningsaktiver | 99.058 |
Samlede aktiver | 298.391 |
Kortfristet gæld | 220.128 |
Langfristet gæld | 204.590 |
Samlet gæld | 424.718 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -156.327 |
Samlet egenkapital | -126.327 |
Samlet egenkapital og gæld | 298.391 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger