||
N

NYE LØVENSKIOLDSG 7 AS930 464 120

Udlejning
Aktieselskab
c/o Ræder Bing advokatfirma AS Dronning Eufemias gate 11 0191 OSLO, Norge

NYE LØVENSKIOLDSG 7 AS

Lukket 24. december 2024, Frivillig likvidation
Eie og leie ut fast eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Eie og utleie av fast eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 13. dec. 2022 til 24. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
1.999.960
NOK
Årsresultat 2023
233.036
NOK
Samlet egenkapital 2023
2.609.217
NOK
Sidst opdateret: 28. okt. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 28. okt. 2024

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.999.960
Samlet årsresultat
233.036
Samlede aktiver
8.091.984
Samlet gæld
5.482.765
Samlet egenkapital
2.609.217

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.999.960
Samlede driftsomkostninger
1.360.390
Driftsresultat
639.570
Finansielle indtægter/omkostninger
-338.258
Resultat før skat
301.312
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
68.276
Samlet årsresultat
233.036

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.305.188
Samlede omsætningsaktiver
1.786.796
Samlede aktiver
8.091.984
Kortfristet gæld
274.336
Langfristet gæld
5.208.429
Samlet gæld
5.482.765
Indskudt kapital
2.557.078
Overført overskud
52.139
Samlet egenkapital
2.609.217
Samlet egenkapital og gæld
8.091.982

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt