||
T

TORKELSTIEN III AS882 166 082

Udlejning
Aktieselskab
c/o Geir Dalheim Tiurveien 11 4042 HAFRSFJORD, Norge

TORKELSTIEN III AS

Lukket 31. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
23 år
- 20. jul. 2000 til 31. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
325.276
NOK
Årsresultat 2022
117.613
NOK
Samlet egenkapital 2022
926.680
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
325.276
Samlet årsresultat
117.613
Samlede aktiver
1.564.081
Samlet gæld
637.401
Samlet egenkapital
926.680

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
325.276
Samlede driftsomkostninger
156.583
Driftsresultat
168.692
Finansielle indtægter/omkostninger
-17.903
Resultat før skat
150.789
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
33.176
Samlet årsresultat
117.613

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.422.035
Samlede omsætningsaktiver
142.046
Samlede aktiver
1.564.081
Kortfristet gæld
238.840
Langfristet gæld
398.561
Samlet gæld
637.401
Indskudt kapital
500.000
Overført overskud
426.680
Samlet egenkapital
926.680
Samlet egenkapital og gæld
1.564.081

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt