||
S

SORGENFRI EIENDOM AS918 433 023

Udlejning
Aktieselskab
Fogd Drejers gate 4 9008 TROMSØ, Norge

SORGENFRI EIENDOM AS

Lukket 24. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 24. jan. 2017 til 24. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.012.273
NOK
Årsresultat 2022
-65.957
NOK
Samlet egenkapital 2022
510.780
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.012.273
Samlet årsresultat
-65.957
Samlede aktiver
9.755.957
Samlet gæld
9.245.177
Samlet egenkapital
510.780

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.012.273
Samlede driftsomkostninger
732.291
Driftsresultat
279.982
Finansielle indtægter/omkostninger
-345.939
Resultat før skat
-65.957
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-65.957

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.400.044
Samlede omsætningsaktiver
355.914
Samlede aktiver
9.755.957
Kortfristet gæld
253.915
Langfristet gæld
8.991.262
Samlet gæld
9.245.177
Indskudt kapital
2.000.000
Overført overskud
-1.489.220
Samlet egenkapital
510.780
Samlet egenkapital og gæld
9.755.957

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt