||
A

ASKE OG BERÅS EIENDOM AS984 825 374

Udlejning
Aktieselskab
Bryggegata 40 4514 MANDAL, Norge

ASKE OG BERÅS EIENDOM AS

Lukket 5. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 7. sep. 2002 til 5. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
48.753
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.424.136
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
48.753
Samlede aktiver
2.765.298
Samlet gæld
1.341.162
Samlet egenkapital
1.424.136

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
1.055
Driftsresultat
-1.055
Finansielle indtægter/omkostninger
49.864
Resultat før skat
48.809
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
56
Samlet årsresultat
48.753

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.290.654
Samlede omsætningsaktiver
474.644
Samlede aktiver
2.765.298
Kortfristet gæld
781.010
Langfristet gæld
560.152
Samlet gæld
1.341.162
Indskudt kapital
216.418
Overført overskud
1.207.718
Samlet egenkapital
1.424.136
Samlet egenkapital og gæld
2.765.298

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt